Prázdniny ubehli ako voda a príroda si môže aspoň čiastočne oddýchnuť od množstva výletníkov. Po neporiadnikoch, ktorí v lesoch a na horách odhodili odpadky, čistili počas posledného augustového víkendu chlievik fanúšikovia iniciatívy #niesomprasa. Do výzvy Vyčisti chlievik na konci prázdnin! sa na Slovensku a v Čechách zapojila zhruba stovka dobrovoľníkov.

Iniciátori kampane #niesomprasa vyzvali svojich priaznivcov a priateľov na sociálnych sieťach, aby sa počas posledného augustového víkendu vybrali do prírody a vyzbierali to, čo menej skúseným výletníkom vypadlo z vrecák alebo batohov. A výzva sa dočkala pozitívnych ohlasov! Príspevky na facebookových a instagramových profiloch iniciatívy zasiahli 45 000 užívateľov, vyvolali 555 podporujúcich reakcií a okolo 150 zdieľaní. V komentároch svoje fotografie a videá z čistenia prírody uverejnilo 84 fanúšikov.

Napísali nám jednotlivci i celé rodiny a svoje úlovky s nami zdieľali na Facebooku. Veľmi pekne im za to ďakujeme a veľmi si to vážime. Usilovných zberačov preto odmeníme tričkami, mikinami, šiltovkami a samolepkami s logom #niesomprasa,“ zhodnotila akciu Michaela Grendelová, jedna z iniciátoriek kampane.

Sociálne siete slovenskej a českej verzie kampane #niesomprasa majú po dvoch mesiacoch od spustenia 7 500 fanúšikov a zasiahli viac než 1,8 milióna užívateľov. „Takmer 3 400 užívateľov sociálnych sietí zdieľalo naše príspevky a pomáhali nám takto šíriť myšlienky našej iniciatívy. U nich sa následne objavilo ďalších viac než 9 500 reakcií ich priateľov,“ doplnila štatistiku Michaela Grendelová. Každý z 340 zverejnených príspevkov dosiahol priemerne  desať zdieľaní.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *