S novým rokom si každý z nás kladie nové ciele. Tie svoje má aj iniciatíva #niesomprasa, ktorá vstupuje do druhej sezóny. „Vlani sme iniciatívu zakladali s vidinou toho, že naučíme novopečených výletníkov lepšie sa správať na horách, v lese a priľahlom okolí, tento rok sa chystáme rozšíriť osvetu medzi tých najmenších do materských škôl a tiež by sme sa chceli pozrieť na to, ako obmedziť znečisťovanie parkov, mestských lesov a vodných tokov,“ vraví Michaela Grendelová, iniciátorka kampane.

Iniciatíva získavala počas letných a jesenných mesiacov čoraz väčšiu pozornosť. Aj preto sa podarilo spojiť sily s Nadáciou ČEZ, ktorá podporuje realizáciu projektu. Vďaka mobilnej aplikácii EPP Pomáhej pohybem môžeme získať finančné prostriedky na rozvoj ďalších aktivít iniciatívy,“ doplnila Michaela Grendelová. V súčasnej dobe prebieha v mobilnej aplikácii takzvané zberové kolo. Nezbiera sa odpad, ale body, ktoré je možné zhromažďovať počas pohybových aktivít. Po nazbieraní požadovaného počtu bodov bude iniciatíve darovaný finančný obnos.

A ako môžu podporovatelia #niesomprasa pomôcť? Stačí si nainštalovať aplikáciu, zvoliť pohybovú aktivitu a mať pri sebe telefón – vo vrecku alebo v batohu. Po skončení pešej túry, ranného behu, výletu na bežkách alebo po návrate z nedeľňajšej prechádzky potom aktivitu zastaviť a venovať nazbierané body iniciatíve.

Je dôležité pripomenúť, že slušné správanie sa v prírode platí aj v zime. Pod snehovou pokrývkou sa dá ukryť všeličo, ale jar ukáže, kto si aj v zime hrdo povedal „Nie som prasa!“.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *